Pracuj wygodnie

Meble biurowe a ergonomia pracy

Stanowisko pracy jest miejscem, w którym przeciętny pracownik spędza prawie jedną trzecią doby. Aranżacja mebli stanowi podstawę zagwarantowania pracownikowi dobrego samopoczucia, a ich odpowiedni dobór pozwala na zapewnienie warunków pracy zdrowych dla kręgosłupa.

Wygoda wydaje się być celem każdego z nas. Kupujemy coraz to nowsze telefony, korzystamy z urządzeń wykonujących większośc pracy za nas, mamy dostęp do prawiej każdej informacji na świecie w mgnieniu oka. Wydaje się wiec jak najbardziej naturalne, aby wygodu szukać także w miejscu pracy.

Co wpływa na naszą wygodę

Postawa. Nasze stanwisko powinno umożliwiać nam zachowanie zdrowej postury ciała, dzięki czemu zminimalizujemy obciążenie kręgosłupa na odcinkach lędźwiowym i szyjnym.

Grafika zaczerpnięta ze strony fakt.pl

Krzesło, nasza baza. Ten mebel ma największy wpływ na nasz układ mięśniowo-szkieletowy. Dobrze dobrane krzesło powinno pozwalać pracownikowi siedzieć w sposób naturalny, umożliwiać regulację elementów a także zapewniać stabilność.

Biurko jest kolejnym elementem, który źle dostosowany potrafi przyczynić się do ciągłych niedogodności, a nawet problemów zdrowotnych pracownika. Biurko powinno zapewniać odpowiednio dużą powierznię pracy, być zrobione z wytrzymałych materiałów, najlepiej w jasnej, matowej kolorystyce. Kolor pozwoli rozjaśnić przestrzeń, a matowość zapobiegnie nadmiernemu odbijaniu się promieni słonecznych.

Jonathan Carroll, „Na pastwę aniołów”
Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.

Monitor powinien być ustawiony w odległości conajmniej równej długości wyprostowanego ramienia. Górna krawędź monitora powinna znajdować się conajwyżej na wysokości linii naszego wzroku.

Gdzie w tym nasza rola?

Personalizacja miejsca pracy. Dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie dostarczyć meble najwyższej jakości stworzone pod szczegółowe wymagania klienta. Pozwala to stworzyć miejsce pracy, w którym pracownik będzie czuł się naprawdę wygodnie, a jego produktywność będzie stymulowana przez otoczenie.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Wykorzystując doskonałe systemy firmy Rejs i Blum, wysokiej jakości materiały oraz pracę naszych pracowników wyposażamy w dostosowane meble zarówno biura jak i stanowiska personalne pracowników indywidualnych. Każde zlecenie jest dla nas kolejnym celem, który zawsze chcemy osiągnąć w jak najdoskonalszym stylu. Ściśle wspólpracujemy z klientem, aby spełnić jego oczekiwania.

Napisz do nas aby dowiedzieć się więcej!